Sprawdzian z twórczości jana kochanowskiego klasa 7

Pobierz

Andromeda 3.Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość fraszek i pieśni Jana Kochanowskiego wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.. Lete Imię żony Hektora, której lament zamieszczony jest w Iliadzie Homera, brzmi: 1.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Udostępnij.. Prezentowane wymagania edukacyjne są zintegrowane z planem wynikowym autorstwa Magdaleny Lotterhoff, będącym propozycją realizacji materiału zawartego w podręczniku Nowe słowa na start w klasie 7.Wymagania dostosowano do sześciostopniowej skali ocen.Poeta, również tłumacz i dramaturg.. Twórczość Jana Kochanowskiego-cytaty Połącz w pary.. Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Gimnazjum Dorośli Liceum Technikum Polski.szkoła podstawowa język polski klasa 7 - 8 autorka: Karolina Strógarek blog autorki - kliknij Co powinieneś wiedzieć/znać po tej lekcji: 1.. Jedyne, co poeta w niej zmienił, to realia geograficzne i nazwiska.Jan Kochanowski nie był skromnym poetą.. Treść.. Tags:D. słowa włoskie obecne w utworach Jana Kochanowskiego.. 7/8 Mam tren VIII na pamięć, więc muszę umieć, zwłaszcza, że omawiamy właśnie ten temat :) .Biografia Jana Kochanowskiego, najważniejsze wiadomości!. Gdy Kochanowski uczuł się wielkim poetą, gdy osiągnął równowagę umysłu i szczęście rodzinne, spadł na niego cios, który go strącił z tej wyżyny i zrównał w bólu z wszystkimi cierpiącymi ludźmi..

Test sprawdza znajomość z zakresu życia i twórczości poety.

Jan Kochanowski - życie i twórczość Test.. B. jest mniej precyzyjna.. Quiz w Poczekalni.. Jan Kochanowski w swoich fraszkach stosuje komizm: sytuacyjny słowny i postaci wszystkie wymienione żadne z wymienionych: 18.. Tren - to stary gatunek poezji, pisano go długo przed Kochanowskim na cześć osoby zmarłej.. Stał się sprawcą największego przełomu literackiego w historii polskiego piśmiennictwa, a jego dzieła na długie wieki stały się .żadna z odpowiedzi nie jest prawidłowa: 16.. Jan Kochanowski Prawda czy fałsz.. Jaka jest tematyka pieśni Jana Kochanowskiego?. Tren VII Nieszczęsne ochędóstwo, żałosne ubiory Mojej najmilszej cory, Po co me smutne oczy za sobą ciągniecie?. rozmową ojca z córką, c.). "Treny" Jana Kochanowskiego są przykładem liryki.. Miał rację!a.). Zawiera nieodpowiednie treści?. Jan Kochanowski Połącz w pary.. Żalu mi przydajecie.Katalog Katarzyna Gromadzka, 2010-05-10 Łaskarzew Język polski, Sprawdziany i testy Jan Kochanowski - sprawdzian dla uczniów klasy I gimnazjum.Na dworze którego króla służył Jan Kochanowski?. Drogi uczniu, Zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi na slajdzie, klikaj wszystkie ruchome elementy i wykonaj zadania.. obrazem sennego widzenia, 13 Ułóż słowa kondolencji ( smutku z powodu straty córki), które skierujesz do J. Kochanowskiego (3pkt) SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI Z LITERATURY W KL. II ..

Współczesna polszczyzna w stosunku do języka, którego Jan Kochanowski używał w swojej twórczości, 1 p.

wg Grazyna0668.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. monologiem rodzica, b.) modlitwą zbolałego ojca, d.). Łucja.. Klasa 7 Polski.. Q. Antyczny twórca trenów, do którego zwraca się Kochanowski w "Trenie I" to: answer choices .. pośredniej.. D. jest bardziej obrazowa.. SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TWÓRCZOŚCI JANA KOCHANOWSKIEGO - III GTest zawiera 8 pytań.. Jana III Sobieskiego.. To on powiedział: I wdarłem się na skałę pięknej Kalijopy, Gdzie dotychmiast nie było znaku polskiej stopy.. C. ma inny zasób słownictwa.. Jan Kochanowski był największym poetą polskiego odrodzenia, nazywany "ojcem poezji polskiej".. wg Paniodpolskiego1.. Informacje dla nauczyciela: Zagadnienia .Imię i nazwisko: Klasa: Nr: Sprawdzian wiadomości Odpowiedz na poniższe pytania.. Obol Woda tej rzeki wg mitologii powodowała zapomnienie: 1.. Apostrofa to: bezpośredni zwrot do .Jan Kochanowski TEST to krótki sprawdzian wiadomości z biografii i twórczości wieszcza z Czarnolasu.. Zobacz, czy sobie z nim poradzisz.14.Jan Kochanowski odzyskał wewnętrzną równowagę po utracie Urszulki , czemu daje wyraz w : a) "Trenie X " b) "Trenie XVIII " c) "Trenie XIX" 15.. Jak miała na imię druga zmarła córka Jana Kochanowskiego?.

Test sprawdza znajomość z zakresu życia i twórczości poety.Liczba wyników dla zapytania 'klasa 7 jan kochanowski': 10000+ Jan Kochanowski Test.

Skomentuj.. bezpośredniej.. poleca 77 % 1228 głosów.. Przewoził wg mitologii dusze zmarłych przez Styks: 1.. Powodzenia!. Zawsze miał stały układ: najpierw chwalono cnoty zmarłego, potem prezentowano wielkość straty, jaką ponieśli żyjący, demonstrowano żal, potem zaś .O żywocie ludzkim ("Fraszki to wszytko") -analiza i interpretacja Wiersz Jan Kochanowskiego pt. O żywocie ludzkim, zgodnie ze swym tytułem, traktuje o życiu człowieka.Temat ten podejmowany był przez poetę również w wielu innych utworach, nie tylko Fraszkach, ale również Pieśniach, z których wyłania się koncepcja życia człowieka jako ciągłej daremnej walki ze zmienną Fortuną.1.. TRENYJan Kochanowski - biografia (notatka szkolna) Jan Kochanowski urodził się w 1530 roku w Sycynie niedaleko Radomia; zmarł nagle w Lublinie w 1584 roku, pochowany został w Zwoleniu, gdzie znajduje się nagrobek z jednym z dwóch zachowanych wizerunków poety.. Skomentuj.. Wychował się w rodzinie ziemiańskiej.Klasa 7 Klasa 8 Gimnazjum Dorośli Liceum Technikum Polski.. Urszula.. Najwybitniejszy twórca polskiego Renesansu.. Udostępnij.. 9.Pieśń XXIV Jana Kochanowskiego to parafraza: a. jednej z pieśni Horacego b. jednego z utworów Anakreonta c. jednego z hymnów biblijnych.. Wiedział, że to, co stworzył, jest jak najbardziej wartościowe i trwałe.. Co to jest pieśń?.

Sprawdzian obejmuje najistotniejsze wiadomości dotyczące twórczości Jana z Czarnolasu, które powinny być znane uczniowi kończącemu gimnazjum.

A. ma bardzo mały zasób słownictwa.. Biografia Jana Kochanowskiego, najważniejsze wiadomości!. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Twórczość Jana Kochanowskiego.. 3 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Antygona 2.. Odpowiedź: a Komentarz: Utwór ten jest przekładem, czyli parafrazą, Ody XX z księgi II Carmina Horacego.. jan kochanowski treny wykreślankaaa Znajdź słowo.Jak dobrze znasz Treny I, V, VII i VIII Jana Kochanowskiego?. Agnieszka_Lisiecka 3 lata temu.. Nawiązania do twórczości Jana Kochanowskiego w utworach poetów późniejszych epok:"Treny" Jana Kochanowskiego - sprawdzian .. 1. Podaj definicję trenu.. Wyślij zgłoszenie .Test Jan Kochanowski - Fraszki, Jan Kochanowski - Fraszki podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Plik Jan Kochanowski twórczość sprawdzian.doc na koncie użytkownika monikaxxd34 • folder Testy różne • Data dodania: 19 mar 2011.. We fraszce "O Koźle" poeta z Czarnolasu skrytykował: nocne biesiady pijaństwo naśmiewał sie z nazwiska bohatera zwierzęta: 17. .. Kopia Sprawdzian - życie i twórczosć J. Kochanowskiego Test.. Hezychiusz z Egiptu.Quiz o Janie Kochanowskim.. Filmy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt