Sprawdzian z lektury pan tadeusz brainly

Pobierz

Książka ta to epicka opowieść o życiu wiejskim wśród szlachty polskiej i litewskiej w latach .. Z ilu ksiąg składa sie "Pan Tadeusz"?. Jakie imiona nosiły psy myśliwskie Asesora i Rejenta?. "Jak nazywamy ten fragment tekstu?Pan Tadeusz - test z treści.. Do swojej matki.. 2) Kto postrzelił Stolnika w "Panu Tadeuszu" a) Gerwazy b) Jacek Soplica c) Moskale 3) W kim zakochał się Tadeusz na początku lektury "Pan Tadeusz"?. Kartkówka z treści.. Pola: 2021-04-12 13:02:53 Hej nazywam się Pola mam 10 lat i chodzę do 3 klasy a już prawie do 4 ta strona jest superPreview this quiz on Quizizz.. Dlaczego Gerwazy nienawidzi ród Sopliców?. Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.Ile ksiąg ma "Pan Tadeusz"?. Test rozwiązywano: 9102 razy.. by edytadobek_10055 .Pan Tadeusz | Inne lektury • streszczenia • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Pan Tadeusz - quiz - Test.. 1) Z ilu ksiąg składa się Pan Tadeusz (oryginał) ?. ty jesteś jak zdrowie.Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,Kto cię stracił.. Rozwiąż test.. Do najważniejszych wątków fabularnych Pana Tadeusza zalicza się spór o zamek Horeszków, historię Stolnika i Jacka Soplicy, relację Tadeusza i Zosi, a także wątek niepodległościowy, związany z wojnami .Ułóż 5 pytań testowych do lektury innych od tych ,co były na sprawdzianie..

"Pan Tadeusz" - test ze znajomości lektury.

Opis testu.. 100% x. x·8% = 30g .Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.Test wiedzy z lektury - "Pan Tadeusz".. To spisana trzynastozgłoskowcem, zawarta w dwunastu księgach opowieść o szlachcie polskiej początku XIX wieku.. 1) Wydarzenia przedstawione w ,,Panu Tadeuszu" dzieją się w a) W Soplicowie, w XX w. b) W Paryżu, w XX w. c) Na Litwie,w XIX w.. Opracowanie • Pan Tadeusz • Biografia Adama Mickiewicza • Pan Tadeusz - streszczenie • Pan Tadeusz- bohaterowie • Pan Tadeusz - opracowanie • Pan Tadeusz - cytaty • Ciekawostki o Panu Tadeuszu • Pan Tadeusz z przymrużeniem oka • Pan Tadeusz - test z treści • Pan Tadeusz - test z problematykiPan Tadeusz jest najsłynniejszym dziełem Adama Mickiewicza.. W poemacie występują zachwycające opisy przyrody.. "Litwo!. O co toczy się spór między Soplicami a Horeszkami?. Do tego roztworu dolano wodę i nie dosypywano cukru.. Test składa się z 12 pytań.. Utwór jest pisany wierszem, trzynastozgłoskowcem..

Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.

Statystyka testu.. Ile lat miał Tadeusz?. Utwór powstał w latach w Paryżu.. wody dolano tyle, że cukier, który już znajdował się w roztworze, teraz stanowi 8% masy nowego roztworu, czyli 30g cukru to w nowymroztworze 8% masy całego roztworu.. a) 41 b) 12 c) 9 d) 69 2) W jakich latach rozgrywa się akcja utworu ?. Test składa się z 15 pytań.. Ilość pytań: 20.. Kto okazał się księdzem Robakiem?. a) 2000 - 2137 b) 1811 - 1812 c) 1933 - 1945 d) 1798 - 1855 3) Z jakiego rodu wywodziła się Zosia ?. cześnie wiąże się z funkcją ocalania dobrej pamięci o Polsce, którą to funkcję Pan Tadeusz miał pełnić wśród emigrantów popowstaniowych.. Sprawdź, ile wiesz!. Dziś piękność twą w całej ozdobieWidzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.. ZAŁ.1 TEST WIELOKROTNEGO WYBORU Z PYTANIAMI OTWARTYMI: 1.ZESTAW IMIONA BOHATERÓW Z ODPOWIEDNIMI NAZWISKAMI : 1*TADEUSZ a *HORESZKO 2*ZOSIA b *SOPLICA 3*GERWAZY c *DOBRZYŃSKI 4*PROTAZY d *RĘBAJŁO 5*MACIEJ e BRZECHTALSKI 6*JACEK 2.CZY PRZYTOCZONY FRAGMENT UTWORU .Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812.. Sprawdź, czy dobrze znasz najsłynniejszy polski poemat epicki!.

Edit "Pan Tadeusz" - test ze znajomości lektury DRAFT.

"Pan Tadeusz" to epopeja.. Jak brzmi pełny tytuł "Pana Tadeusza"?. Ojczyzno moja!. a) Horeszków b) Sopliców c) Dobrzyńskich d) Koziców 4) Kogo na początku uwodzi Telimena ?Test o lekturze Pan Tadeusz.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Jak dużo pamiętasz z Pana Tadeusza?. Do ukochanej kobiety.. Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?. odpowiedź: "Pan Tadeusz" składa się z 12 ksiąg.. Pan Tadeusz.. :) Tagi dla tego testu: język polski Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Inwokacja Ksiąga Pierwsza"Pan Tadeusz" - test wiedzy Lekcja "Pan Tadeusz - test" to coś, co przyda się każdemu uczniowi podczas przygotowywania się do sprawdzianu z lektury.Znajdziesz w niej najważniejsze informacje, które koniecznie należy powtórzyć.. Tagi #pantadeusz #lektura #adammickiewicz #romantyzm #lektura #testzlektury #lektury #lekturyszkolne Inne tryby testu.Test wiedzy z lektury Pan Tadeusz (Adam Mickiewicz).. Zanim jednak przejdziesz do testu, upewnij się, że "Pan Tadeusz" nie jest Ci obcy.W związku z tym, skorzystaj z lekcji "Pan Tadeusz" streszczenie lektury .test, heureza, poszukująca Formy pracy: samodzielna, zbiorowa Materiały: karta pracy - Pan Tadeusz jako epopeja narodowa, cytaty z Pana Tadeusza do pocięcia i rozdania uczniom Przebieg lekcji: 1. ponieważ Jacek Soplica ożenił się z córką Horeszki, Ewą.Zaznacz prawidłową odpowiedź.Adam Mickiewicz pisał "Pana Tadeusza" w Paryżu..

a) W Podstolinie b) W ...Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz).

edytadobek_10055.. W których latach powstała epopeja?. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Co to jest zajazd w "Panu Tadeuszu"?Lista pytań z lektury Pan Tadeusz.. b) Pan Tadeusz to książka o sprawach narodowych.. Test: Okazało się, że zając uciekł psom Rejena i Asesora: a) do lasu b) do sadu .. "Pan Tadeusz" stanowi swoiste połączenie: a) liryki i epiki b) liryki i dramatu5.. Pan Tadeusz - test z problematyki.. Zawiera dwanaście ksiąg.. odpowiedź: Pełny tytuł brzmi: "Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. Autorem "Pana Tadeusza" jest?. Zaczyna się inwokacją - dłuższą apostrofą.. Rozwiąż test.quiz z "Pan Tadeusz" - Test.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem".. Wskaż zdanie nieprawdziwe: a) Pan Tadeusz to książka o spisku na życie cara.. obliczamy masę całego (nowego) roztworu z proporcji: 8% 30g.. Test o Pan Tadeusz.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a .Administrator pomaga w pisaniu komentarzy, poprawiając błędy ortograficzne.. O autorze.. ponieważ oni napadli na zamek jego pana, Stolnika Horeszki.. Podanie uczniom prawidłowych odpowiedzi i punktacji testu (z klucza odpowiedzi), tak aby mogli wyliczyć sobiePan Tadeusz - test znajomości lektury.. Odpowiedzi A i B są poprawne.. Bohaterowie są ukazani w przełomowym momencie historycznym - wojny Napoleona z Rosją.Test Twojej wiedzy!. Rozwiąż test!Znajdź odpowiedź na twoje pytanie o rozwiąż test z pana tadeusza (załączniki).. Testy: Lektury szkolne.. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Idealizacja ułatwiała zachowanie przez nich miłości do ojczyzny.. Pana Tadeusza nazywamy epopeją narodową, ponieważ jest to wybitne dzieło w literaturze narodowej, któreTEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt