Sprawdzian z lektury mały książe

Pobierz

Sprawdź, co pamiętasz z lekturyChcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?. Składa się on z 5 części - sprawdza znajomość lektury, umiejętność analizy tekstu poetyckiego, umiejętność rozumienia tekstu epickiego, redagowanie zaproszenia, redagowanie rozprawki.Test dla tematu: Mały Książę (A. de Saint Exupéry).. Lubisz te powiesc, masz miec zLektury / Mały Ksi ążę.. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Mały Książę spotkał Pilota, opowiedział mu o swoich przygodach i wymienił się z nim swoimi przemyśleniami.. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. .Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. Powodzenia!. Przedstaw w tekście emocje bohaterów.. Mały Książę ujrzał ogród pełen róż - zrozumiał, że jego Róża wcale nie była jedyna.Test z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.. Kim jest narrator utworu.. Lotnik znalazł się na pustyni z powodu: awarii samolotu.. List powinien zająć całe wyznaczone miejsce.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Kto to powiedział?.

Sprawdzian ze znajomości lektury "Mały Książę".

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Moje rozważania na temat przyjaźni i miłości po lekturze "Małego Księcia" A. de Saint-Exupery'ego "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery'ego; Ciąg dalszy ,,Małego Księcia".. Sprawdź swoją wiedzę!IV Napisz list, który mogłaby wysłać Róża do podróżującego Małego Księcia.. Wymień pierwszoplanowych bohaterów Małego Księcia.. Udostępnij.. Kochają go miliony.. Brawo!. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Poprzedzająca właściwy tekst wypowiedź jest informacją również o tym, że spotkamy tu dwóch adresatów: dziecko i osobę dorosłą.Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. Mały Książę - opracowanie lektury .. Wynika to z poznawczej postawy Małego Księcia, który zadaje mnóstwo pytań, nigdy ich nie porzuca i uważnie słucha innych.. Pytania są szczegółowe.Mały Książę oglądał zachód słońca 43 razy, a takiej odpowiedzi nie podano, poza tym miał dwa wulkany czynne i jeden wygasły.. Planeta Małego Księcia była: bardzo mała.. Twój wynik: 14/15 Gratulacje!. Rysunek nr 2, który Mały Książę wykonał, będąc dzieckiem, według dorosłych przedstawiał kapelusz, a co ukazywał, zdaniem małego autora?sprawdzian z lektury mały książe.pdf (22 KB) Pobierz..

Rozwiąż test!Test z lektury Mały Książe.

średniej wielkości.. Wykorzystaj w nim znajomość tekstu ( w treści powinny się znaleźć 3 fakty z książki).. Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery.. Zrób test i się przekonaj.. Chcesz sprawdzic na jaka ocene masz szanse na sprawdzianie z lektury?. Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!. 30 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jaki warunek trzeba spełnić, aby móc kogoś oswoić?. Takie polecenia mogą pojawić się na kartkówce z lektury!. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Jeśli naprawdę chcemy kogoś poznać, musimy go oswoić, czyli zaprzyjaźnić się z nim.. Poznaje się tylko to, co się oswoi.. 3.Test dotyczący lektury "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery jest przeznaczony dla uczniów klasy II gimnazjum.. braku paliwa w maszynie.. Piątka!. Super .Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy mały sprawdzian: test z lektury.. Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach.. W jaki sposób Mały Książę uciekł ze swojej planety?. silnego podmuchu wiatru.. Pobierz (docx, 12,3 KB) Podgląd treści.. Nieprzyjemnie robi się testy z błędami, przez to ci, którzy nie znają dobrze książki, mogą popełnić błędy na sprawdzianie.Zapamiętaj ważny cytat z lektury!.

Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.

2012-02-26 15:51:56 mieliście już wypracowanie z lektury " Mały książę " ?. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Dobrze widzi się tylko sercem '' 3.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. Mały Książę zaprzyjaźnił się z Lisem.. Z dedykacji wnioskować można, iż tekst ten poświęcony będzie przyjaźni.. Jak długo Mały Książę pozostawał na Ziemi.. - Mały Książę .Sprawdzian Mały Książę • Sprawdziany Gim • pliki użytkownika PatRiot1111 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Mały książę spr B.jpg, Mały książe spr A.jpg Wykorzystujemy pliki .Katalog JUSTYNA MAKAR-SOBCZYK, 2015-05-27 Słupsk Język polski, Sprawdziany i testy Mały Książę - kartkówka z treści lektury.Jakie mieliście pytania na sprawdzianie z lektury "Krzyżacy" ?. Nie masz się czego bać, na sprawdzianie w szkole dostaniesz piątkę!Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym..

2010-11-17 15:49:18 Pytanko z lektury " Mały Książę "!

Przeczytałeś całą lekturę ze zrozumieniem i chyba nawet Ci się podobała, prawda?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Skomentuj.. GENEZA: Mały Książę powstał w 1942 r. w Ameryce z myślą o przyjacielu autora, który cierpiał w okupowanej przez Niemców Francji.. Sprawdź swoją znajomość fabuły Małego Księcia.. U góry znajdziesz quiz lektora " Mały książe"Test wiedzy o. sprawdzi swoją wiedze o lekturze Wypełniając test wiedzy, .Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Proponuję niedługi sprawdzian znajomości lektury Mały Książę.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Sprawdzian z treści lektury "Mały Książę" Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1.. Rozprawka z "Małego Księcia".. Na planete B-612 Maly Ksiaze powrocil dzieki pomocy: statku kosmicznego.. w przybliżeniu tak duża jak Ziemia.. Opis testu.. Bohater sam odczuwa .Geneza utworu i gatunek.. Rozwiąż test.Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?. Książka "Mały Książę" A. de Saint Expury wydana w roku 1943 przetłumaczona została na ponad 170 języków, dzięki czemu zyskała zasłużone miejsce wśród klasyki światowej literatury.Witaj na stronie Quizz.pl.. Chce zdobyć doświadczenie, sprawdzić wartość przyjaźni, uświadomić sobie odpowiedzialność za oswojenie Róży.. Pobierz (docx, 12,3 KB) Podglad tresci.. Przeglądaj testy Zaloguj się.. Planecie zagrażały:Test Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt