Test z lektury latarnik z odpowiedziami

Pobierz

Test składa się z 12 pytań.. Także temat jest rodem z romantyzmu - tęsknota za ojczyzną, los emigranta.. Z drugie stronybalkonu widziałSkawiński, akna dłoni, Aspinwalli ego ruchliwyport,awnimlasmasztów,łodzieiłódki;niecozaśdale białedomyiwieżycz-ki miasta.. Jest utworem prozatorskim - w tej epoce dominuje proza.Latarnik - test z lektury DRAFT.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test jest okej, ale niestety zauważyłam błędy.. Poziom trudno[ci: Zredni 1.. Na kogo spadB kBopot wynalezienia nowego latarnika ?. Rozwiąż test!Sprawdzian z lektury ,,Latarnik" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pewnego razu zaginął latarnik z Aspinwall, niedaleko Panamy.. Inne tryby testu.. Z rana lekkiTest ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. "Opowieść wigilijna" .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. IILatarnik do nich należy.. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #henryk #henryksienkiewicz #kartkowka # .Najbardziej kompletny test z lektury Latarnik jaki znajdziesz w sieci.. Rozwiąż test.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.1) Główna osoba w lekturze a) Alcest b) Mama c) Nauczycielka Mikołajka d) Rufus e) Mikołajek f) Euzebiusz 2) Najlepszy przyjaciel Mikołaja a) Ananiasz b) Alcest c) Rufus d) Kleofas e) Gotfryd f) Euzebiusz 3) Dziewczyna, w której zakochał się Mikołaj a) Aleksandra b) Maja c) Emilia d) Natalia e) Dominika f) Ludeczka 4) Jak się nazywał chłopak co był pieszczotkiem Nauczycielki .Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro)..

Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?

Latarnik - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.NARZ ĘDZIA SPRAWDZAJ ĄCE - ANEKS DO PLANU WYNIKOWEGO Test ze znajomo ści tre ści lektury "Latarnik" - badanie umiej ętno ści czytania ze zrozumieniem 1.. 6.ile razy w tygodniu przybywała łódź z Aspinwall ?. Przerwij test.. 3.Jaką funkcje pełniła latarnia ?. Z wysokości latarni domki były podobne do gniazd mew, łodzie do żuków, a ludzie poruszali się ak małe punkcikina białym, kamiennymbulwarku.. Pytanie 1 /16.. Latarnik - test znajomości lektury Test znajomości lektury Latarnika.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. W teście .Test z lektury "Latarnik" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK" Gr.. Latarnik a pozytywizm.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju!. Test składa się z 12 pytań.. Odpowiedzi: 1b 2c 3b 4a 5b 6b 7b 8b 9a 10b 11c 12a 13c 14a 15c 16c 17c 18c 19a 20b 21a 22c 23c 24a 25c 26a 27c 28b 29c 30a 31c 32c 33cPan Tadeusz - test wiedzy.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Latarnik Test z Latarnika, sprawdzajcy podstawow i ponadpodstawow wiedzˇ z lektury.. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,Plik LATARNIK Henryk Sienkiewicz.rtf na koncie użytkownika piotrek74 • folder Test • Data dodania: 14 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wydanie Latarnika kompletne bez skrótów i cięć w treści..

Poprzedni latarnik zostawił dużo książek.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Wyszukanie nowego latarnika było obowiązkiem konsula Stanów Zjednoczonych rezydującego w Panamie, Izaaka Falconbridge'a.. Rozwiąż test!Przygotowałam test sprawdzający znajomość lektury "Karolcia" Marii Krüger.. Proponuję wykorzystać ten zestaw pytań do pracy na lekcji z dziećmi z klasy II.. Co się wydarzyło, kiedy Skawiński zapomniał zapalić latarnię?. W utworze kluczową rolę odgrywa Pan Tadeusz - wielka romantyczna lektura.. Niemniej utwór powstał już w epoce następnej.. Latarnia w Zatoce Moskitów, pełnej mielizn i gęstych mgieł, stanowiła jedyne wskazanie bezpiecznej drogi dla statków płynących z Nowego Jorku do Panamy oraz dla ruchu .Wybierz test z rozdziału Latarnik lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. Pytania i odpowiedzi do lektury Latarnik (22) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Latarnik, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Przetestuj swoją wiedzę.2.. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury LatarnikLektury Latarnik / Latarnik.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?.

Po stracie posady latarnika udał się do Paryża.

Jakiej narodowo ści był bohater noweli?. Nowela Sienkiewicza po raz pierwszy opublikowana została w "Niwie" w 1881r.. /0 - 1/Test - sprawdzian (gimnazjum) z lektury "Latarnik" H. Sienkiewicza.. Została uznana za jedną z najlepszych nowel polskich autorów.Plik Latarnik test treści.doc na koncie użytkownika Domcia53 • folder Ściągi • Data dodania: 17 mar 2011.. Nieprzyjemnie robi się testy z błędami, przez to ci, którzy nie znają dobrze książki, mogą popełnić błędy na sprawdzianie.Lektura - Sprawdź swoją wiedzę
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. Rozwiąż test, który składa się z 16 pytań.szlakpiany.. 7.co przywozono .TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. 3 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #latarnik .. Test z matematyki, który powinieneś zdać!Pytania do lektury : ,, Latarnik '' 1. w jaki sposób zginał latarnik ?. 5.czy wyspa na której przebywał latarnik była piaszczysta ?. A - ZjadB go rekin B - PrzepadB bez wie[ci C - SpadB z Latarni D - UmarB na zawaB 2. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii.. Polskie Towarzystwo z Nowego Yorku, ponieważ kiedyś przesłał Towarzystwu połowę swojej pensji..

Co staBo siˇ z poprzednim latarnikiem ?

Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Wyślij zgłoszenie.. Sprawdź swoją wiedzę.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. "Latarnik".. Opis testu.. Materiały powiązane z testem: Test: Janko Muzykant - test znajomości lektury Krótki test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza - Jano Muzykant.Test sprawdzający dla szkół gimnazjalnych z lektury H. Sienkiewicza "Latarnik", dzięki któremu kompleksowo przygotujesz się do sprawdzianu lub ustnej odpowiedzi z języka polskiego.. Gdzie toczy się akcja utworu?. Wymie ń przynajmniej trzy zawody, które wykonywał w trakcie tułaczki po świecie.. jego przyjaciel, bo go o to poprosił Skawiński.Streszczenie szczegółowe 1.. 4. w którym dniu tugodnia latarnik mógł opuszczać latarnię ?. Mały Książę oglądał zachód słońca 43 razy, a takiej odpowiedzi nie podano, poza tym miał dwa wulkany czynne i jeden wygasły.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.Test z lektury szkolnej Latarnik - test znajomości lektury.. Quiz w Poczekalni.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?. Główny bohater był emigrantem politycznym.. (przed Skawińskim ) 2.ile czasu potrzebowano na znalezienie nowego latarnika ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt