Sprawdzian europa i nowy świat klasa 2

Pobierz

Demokracja szlachecka w Polsce 2.. Reformacja i kontrreformacja w Europie (1) Reformacja i kontrreformacja w Europie (2) Potęgi europejskie w XVI wieku.. 1519 r. - zdobycie państwa Azteków przez Hernána Cortésa.. Kultura i sztuka renesansu , I. Europa i Nowy świat , Klasa 2 , Poznać przeszłość ZP , Historia , Reforma 2017 Szkoły ponadpodstawowe , Zasoby , strona 1 .a) Nowego Świata (b) Hiszpanie, (c) Portugalczycy, (d) Anglicy, (e) Francuzi i Holendrzy, (f) czarni niewolnicy, (g) Afryki.. Rewolucja przemysłowa.. rozumie pojęcia: Stary Świat - stworzenie kolonii w Ameryce, południowo-wschodniej Azji, - poszerzenie rynków zbytu dla europejskich produktów, - import surowców do Europy (srebro, złoto),Narodziny nowożytnego świata, test z historii.. Kultura i sztuka renesansu.. 4 lutego 2021 23:38 Rozwiązane.. Świat w okresie międzywojennym - ćwiczenie utrwalające Połącz w pary.. - pierwsza podróż dookoła świata (Ferdynand Magellan) 1525 r. - bitwa pod Pawią; król Francji Franciszek I poniósł klęskę w starciu z wojskami cesarza Henryka V .4. wg Alicja214.. Śladami przeszłości.. Kongres wiedeński.. Renesans (Odrodzenie) - nowa epoka w dziejach kultury Europy, w której zrodziło się zainteresowanie człowiekiem i jego życiem.. Wiosna Ludów w Europie.. 1555 r. - pokój augsburski.. wg Dagabartocha.Historia | Klasa 6 Szkoła Podstawowa nr 3 im..

Geneza I wojny światowej.

Rozpocznij test.Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 7.Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Materiały służące do weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia, dostępne w formacie PDF przygotowane do wydrukowaniaEuropa i świat.. sprawdzian 2. rozdziały 11.-20 odpowiedzi grupa a.pdf (21 KB) .. odpowiedzi do testu "Europa i swiat po Wiosnie .Start studying Europa i nowy świat.. II RP- formowanie państwa (podręcznik GWO) Teleturniej.. odkrycie Ameryki, odkrycie drogi morskiej do Indii, pierwsza wyprawa dookoła świata.. Jezuici - zakon założony przez Ignacego Loyolę.Test Europa i świat w epoce odrodzenia, Rozdział I podręcznika Zrozumieć przeszłość cz.2 dla Klasa II.. Zadanie 5.1/5.I.. Indeks nazw 1.. Polskie ugrupowania polityczne wobec przewidywanego konfliktu zbrojnego w Europie.polska i swiat w ii polowie 20 wieku sprawdzian scribd boginie greckie wynalazki 20 wieku .Plik test z historii europa i swiat w xvi wieku.pdf na koncie uzytkownika donniecruz Data dodania: 21 sty 2015.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Ma ktos sprawdzian z historii, klasa 7, nowa era, wczoraj i dzis, dzial 3: europa i swiat po wiosnie ludow.. 27 pytań Historia sweetfocia12.. Subiektywne odczucia wzrokowe probowali uzyskac za pomoca czystych barw,zblizen i nieostrych konturow malarze reprezentanci kierunek w malarstwie :Notatki zPoczatek kongresu 2.Sprawdzian z historii klasa 7 dzial 3 - Europa i swiat po Wiosnie Ludow - Wczoraj i dzis wikipedia.org Sprawdzian z historii dla klasy 7 przygotowany na podstawie podrecznika Nowa Era Wczoraj i dzis z dzialu "Europa i swiatKlasa 7 Historia..

Europa i nowy świat - powtórzenie.

Wielkie odkrycia geograficzne; Rozdział II.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.31 października 1517 r. - wystąpienie Marcina Lutra w Wittemberdze, początek reformacji.. Reformacja i kontrreformacja w Polsce 2.. Henryka Brodatego w Złotoryi 2 2.. Rewolucja r. r. w imperium rosyjskim.. Geneza powstania listopadowego.. Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim.. odkrycie drogi morskiej do Indii, odkrycie Przylądka Dobrej Nadziei .Europa i nowy świat sprawdzian 4 lutego 2021 23:38 Rozwiązane Sprawdzian został przygotowany w dwóch wersjach, A i B. Każda z wersji zawiera po 9 zadań do rozwiązania, a łącznie do zdobycia jest 44 .Ekspansja kolonialna Ekspansja kolonialna prowadzona przez Europejczyków była skutkiem wielkich odkryć geograficznych.EUROPA I NOWY ŚWIAT - klasa II B. 3 minutes ago by .. Europa i Nowy świat , Klasa 2 , Poznać przeszłość ZP , Historia , Reforma 2017 Szkoły ponadpodstawowe , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.pl1.. Cywilizacje Ameryki, wielkie odkrycia geograficzne, skutki wielkich odkryć, gospodarka w epoce kolonialnej, kultura odrodzenia w Europie, nowe wyznania w Europie, kontrreformacja.. Polacy wobec rewolucji r. w Rosji.. Europa i Nowy Świat DRAFT.. Europa i nowy świat - praca klasowaTest Renesansowa Europa Test Renesans w kulturze polskiej Test Reformacja w Niemczech Test Reformacja Europy Test Katolicy przeciwko protestantom Test Zróżnicowanie religijne i kulturowe Rzeczpospolitej Test Państwo demokracji szlacheckiej Test Polska i Litwa za panowania Jagiellonów Test Zmiany gospodarki i społeczeństwa polskiego w XVI w.Historia Poziom Podstawowy Klasa 2..

Europa i świat w epoce odrodzenia.

Notatki z lekcji do podręcznika Wydawnictwa Nowa Era "Poznać przeszłość" Rozdział I. Europa i Nowy Świat .. Europa i Nowy Świat.. Jerzy Pachlowski.. Rozdział IV.. Plemiona zamieszkujące Amerykę w okresie prekolumbijskim.. Szkoła podstawowa Test z historii klasa 8 dział 1 - II wojna światowa .Świat i Polacy na początku XX wieku.. Nowe ideologie pierwszej połowy XIX wieku.. Powstanie listopadowe - wojna polsko-rosyjska 1831 r. Wielka EmigracjaSprawdzian z historii klasa 7 dział 3 - Europa i świat po Wiośnie Ludów - Wczoraj i dzi .. Planeta Nowa; Sprawdzian z geografii klasa 7 dział 2 - Środowisko przyrodnicze Polski - Planeta Nowa; Sprawdzian z geografii klasa 7 dział 3 - Ludność i urbanizacja w Polsce .1545 - 1563 r. - sobór trydencki.. Od potęgi do kryzysu RzeczypospolitejSprawdziany • NOWA ERA • pliki użytkownika malgorzatka17 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Punktacja str. 2.JPG, Punktacja str. 1.JPGW dzisiejszym filmie omówimy dział ,, Europa i nowy świat i Epokę Odrodzenia" Z prośbami o notatki piszcie na tym koncie na instagramie - .Sprawdzian z historii dla klasy 8 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "II wojna światowa".. Hiszpania podjęła wyprawy odkrywcze później niż Portugalia, gdyż do schyłku XV w. była ogarnięta wojną domową.. POJĘCIA.. jurek_dutkiewicz_18954..

Europa i świat w XVI wieku - słowniczek pojęć 2.

Konsekwencje wielkich odkryć geograficznych konkwistador, Nowy Świat, Zagadnienia i 1.. Rozdział III.. Wybuch powstania listopadowego.. Konkwistador - zdobywca nowych ziem w Ameryce Południowej.. Rozpocznij test.. Polityka zagraniczna ostatnich Jagiellonów 2.. Europa w XVII wieku .. Sprawdzian został przygotowany w dwóch wersjach, A i B. Każda z wersji zawiera po 9 zadań do rozwiązania, a łącznie do zdobycia jest 44 .Ekspansja kolonialna Ekspansja kolonialna prowadzona przez Europejczyków była skutkiem wielkich odkryć geograficznych.europa i nowy swiat, okresl przedzial czasu w ktorym powstala kazda z map odnoszac sie do dat najwazniejszych odkryc geograficznych, poznac przeszlosc 2, wielkie odkrycia geograficzne.. Learn vocabulary, terms, and more with flashcards, games, and other study tools.Autor Cywilek Opublikowano 6 września, 2020 3 marca, 2021 Kategorie Podboje kolonialne Tagi europa i nowy swiat, jakie elementy wygladu ukazanej tu postaci swiadcza o tym ze pochodzi ona z europy, podboje kolonialne, poznac przeszlosc 2Wielkie Odkrycia Geograficzne (2) 1492 - droga do raju - FILM (fragment) Przemiany społeczno gospodarcze w XVI wieku.. Kultura polska przełomu XIX i XX wieku Połącz w pary.. wg 175czwartae.. Skutki odkryć geograficznych dla Europy i Nowego Świata..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt