Test z lektury chłopcy z placu broni do wydrukowania

Pobierz

a) Zielono- żółte b) Biało- czerwone c) Czerwono- białe 9) Na co zachorował Nemeczek?. 2.a) Pieniędzmi b) Cygarami c) Czekoladą 8) Jakie kolory flagi mieli Chłopcy Z Placu Broni?. Opowieść z odległych czasów wciąż wciąga młodych czytelników i wzrusza.. b) Feri Acz zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. Nemeczek.. Jak miał na imię Boka?. To on mówi stroskanemu ojcu, że jego syn nie jest zdrajcą.. pytanie 1 z 20.W jakich kolorach była flaga chłopców z Placu Broni?. A - Janosz Boka B - Feri Acz C - mBodszy Pastor 3.. Powiem tyle : Miłej zabawy !. Test będzie łatwy , ale i także trudny .. Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnára składa się z 23 pytań, na które odpowiedź powinien znać każdy, kto przeczytał książkę.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Jako jedyny spośród nich był szeregowcem.˜ lektura: Chłopcy z Placu Broni ˜ plansza z planem wojennym wykonanym przez Chłopców z Placu Broni (wzór: Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni, Nasza Księgarnia, Warszawa 1980, s. 77) ˜ znaczki z flagą jako nagrody za aktywność ˜ załącznik — fragmenty planu wydarzeń Przebieg lekcji: 1.Zestaw: "176 Chłopcy z Placu Broni - Ferenc Molnar 1".. Nie przypadkiem te Ŝ grupa zbieraj ących kit chłopców na swojej chor ągiewce wypisała zupełnie inne słowa ni Ŝ te,"Chłopcy z Placu Broni" to powieść zaliczana do klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także lektura szkolna..

Rozwiąż test.Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" (Ferenc Molnar).

Imię chłopca, który zabrał chorągiew z Placu Broni.. czerwonym i zielonym.. Jak nazywał się przywódca Chłopców z Ogrodu Botanicznego?. Bo były to narodowe kolory wojsk Wolnych Węgier w 1848 roku, kolory honvedów, czyli obro ńców Ojczyzny.. Chłopcy z Placu Broni to powieść pisarza Ferenca Molnára, którą pamiętają jako lekturę szkolną również Wasi rodzice.. Jak funkcjˇ peBniB Nemeczek na Placu Broni ?. Miejsce akcji: Budapeszt.. Podaj swoje imię:Chłopcy z Placu Broni.. A - PorucznikaChłopcy z Placu Broni - - Test.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Rozpocznij test.. Zdrajcą został Gereb.. Jak bracia Pastorowie zmusili Nemeczka do ,,poddania się" .. Test z lektury ''Chłopcy z Placu Broni'' Ferenca Molnara dla klasy 4 szkoły podstawowej.krótki test z książki CHŁOPCY Z PLACU BRONI.. Czele.. Sprawdź się!. b) Czerwonych Koszul 8.. Test: Po bitwie z czerwonymi koszulami Nemeczek awansował na stopień: a) kapitana .. Do chłopców z Placu Broni nie należał: a) Weiss b) Gereb c) Barabasz d) CzengeyTEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "CHŁOPCY Z PLACU BRONI" F.MOLNARA.. gr 2 imię i nazwisko 1. d) Gereb zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. 0%takie Ŝ były barwy chłopców z Placu Broni.. a) Fałsz b) Prawda 2.. Jak nazywał się plac o który chłopcy walczyli?Ferenc Molnar, "Chłopcy z Placu Broni" - test z lektury na poziomie trudnym..

Kogo chłopcy z Placu Broni ...Chłopcy z placu broni - test .

Przedstawia świat, w którym ważne były przyjaźń, honor, odwaga, a także wierność zasadom.. Kto został adiutandem Boki pod nieobecność Nemeczka a) GerebChłopcy z Placu Broni.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Chłopcy z Placu Broni, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Kto byB przywódc Czerwonych koszul ?. 2.Co oznaczało ,,podanie się" w szkolnym żargonie?. 177 Chłopcy z Placu Broni - Ferenc Molnar 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Test składa się z 12 pytań.. Chłopiec jest już bardzo poważnie chory i majaczy.. Chłopcy z Placu pod Dębami.. c) jeden z Pastorów zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Odpowiedz na wszystkie pytania.. a) Przeziębienie b) Grypę c) nie zachorował 10) Co powstało po zburzeniu Placu Broni?. Kim był Nemeczek na Placu Broni?Na placu zjawia się ojciec Gereba i chce, by chłopcy opowiedzieli mu prawdę o synu.. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, ile pamiętasz z książki Ferenca Molnara!TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY PT: ,,CHŁOPCY Z PLACU BRONI,, 1. a) sprawę honoru b) spokój c) prawo pięści 3.. 2) Nowym przewodniczącym chłopców z Placu Broni został a) Boka.. niebieskim i czarnym..

Część 1. Podaj swoje imię:Quiz wiedzy z lektury "Chłopcy z Placu Broni".

Pochodził z ubogiej rodziny, był jedynakiem.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Do której grupy należą bracia Pastorowie?. Nemeczek to drobny, jasnowłosy chłopiec, najmniejszy w całej gromadzie chłopców z Placu Broni.. ZAPISZ SIĘ!. Tagi dla tego testu: test będzie ciekawy , a odpowiedzi zabawne.. Nemeczek podnosi zgniecioną kulkę papieru i przekazuje ją do Boki.. Streszczenie: Rozdział 1.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Jak dobrze pamiętasz losy bohaterów tej lektury?Wypełnij ten test, i sprawdź ile wiesz o Chłopcach z placu broni.. Stał blady pod ścianą, gdy Pastorowie zabierali Nemeczkowi kulki.Jaki stopień miał Nemeczek wśród chłopców z Placu Broni?. Żółtoskórzy.. Kto został wybrany przewodniczącym Chłopców z Placu Broni?. Dlaczego Czerwone Koszule chcą zająć Plac Broni?. Nemeczek był szeregowcem.Chłopcy z Placu Broni | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. Ile lat miał Janosz Boka?. żółtym i czerwonym.. Chłopcy z Placu Broni dziwią wypowiedzią Nemeczka.Kto przyszedł na Plac Broni, by dowiedzieć się czy jego syn jest zdrajcą?. Który z kolegów zdradził chłopców z Placu Broni?. Jego ojciec, Andrasz Nemeczek, był krawcem.. a) sklep b) dom c) Nie zburzono PlacuSprawdzian z lektury "Chłopcy z Placu Broni"..

Zapraszamy również do drugiego Quizu z tej lektury Chłopcy z Placu Broni.

Chłopcy z Placu Broni .. c) nie mieli miejsca do gry w palanta 9.. Rozwiąż test!Ernest Nemeczek - należał do grupy chłopców z Placu Broni.. 1) Nemeczek widział jak a) dozorca - Słowak zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. Ojciec Gereba.. A Boka B Feri Acz C Młodszy Pastor D Starszy Pastor 2. c) był szeregowcem 6.. Do czego Gereb próbował namówić dozorcę Słowaka?. Zapraszamy do sprawdzenia swej wiedzy w quizie o Erneście Nemeczku i jego szkolnych kolegach.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Chłopcy z Placu Broni - quiz.. Nikt nie chce się tego podjąć.. Czerwonoskórzy.. Na kartce widnieje informacja "Dziś o trzeciej zbiórka na Placu.. Komu Feri Acz kazał się zamoczyć?. Sprawdź, czy dobrze znasz tę węgierską powieść dla młodzieży!. Gatunek: Powieść.. Braciom Pastorom.Chłopcy z Placu Broni.. Przedstawienie i wygląd postaci: Miał jedenaście lat.. Czas akcji: koniec XIX w. przypuszczalna data to 1889 rok.. Jak miał na imię Nemeczek?. Przychodzą Boka z Nemeczkiem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt