Antygona sprawdzian 1 liceum pdf

Pobierz

Pytanie 1/10.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Sprawdzian 1 - plik pdf | plik doc.. Załączniki do podręcznika nauczycielskiego.. 7.Hades byl bogiem swiata podziemnego i zmarlych.. W zależności od intencji, s. 14 - plik pdf.. Kto był ojcem Antygony i Ismeny?. Gdzie dzieje się akcja utworu?. SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ANTYGONA" SOFOKLESA.. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.. Sprawdzian 1 - plik pdf | plik doc. Człowieka przeklętego.. Czytanie ze zrozumieniem, s. 24-25 - plik pdf.. Poziom: III klasa liceum ogolnoksztalcacego.. Przetestuj swojaTest zawiera 21 pytań.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Kto był ojcem Antygony i Ismeny?. Jesli chcesz usunac testy, ktore opublikowales (lub testy, ktore uwazasz.. Człowieka z przekłutymi nogami.. Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundacje Nowoczesna Polska.Sprawdz, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa!Antygona rozmawia zTest z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!. Gdzie toczy się akcja tragedii?. Jeśli znajdę ślady jego użytkowania inaczej niż proszę, nie będę zamieszczać pomocy.. to wlasnie ta strone odkrylam.TEST SPRAWDZAJĄCY WIEDZĘ Z EPOKI STAROŻYTNEJ - LITERATURA, HISTORIA SZTUKI Zawiera 5 pytań.. 2010-03-23 15:32:35; pisales/las sprawdzian ze znajomosci lektury Ten Obcy ?.

Klucz do sprawdzianu 1 - plik pdf.

Notatek własnych z lekcji języka polskiego w klasie pierwszej liceum ogólnokształcącego.. Człowieka, którego los zależy od Fatum.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Antygona, które mogą Ci się przydać do powtórki.. test > Antygona.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. Rzekl wiec na ten sposob, Ze tobie wszystko to doniesc nalezy.. Setki pytań, dzięki którym nie umknie Ci żaden szczegół z przeczytanej książki.Antygona kierując się siostrzaną miłością, chce postąpić wbrew rozkazowi Kreona i pochować brata, wie również, że jeżeli ciało zmarłego zostanie niepogrzebane, dusza Polinika będzie skazana na wieczną ziemską tułaczkę, a bramy Hadesu (mitologicznego świata umarłych) nigdy nie zostaną dla niego otwarte.. Klasa 1 Liceum.. Utwory dramatyczne są często przez uczniów uwazane za trudne, dlatego dobrze jest przeprowadzić taki test przed rozpoczęciem omawiania..

Klucz do sprawdzianu 2 - plik pdf.

Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. W utworze ukazany jest tez konflikt praw boskich i ludzkich.. Test składa się z 15 pytań.. Wiec koniec koncem, gdy dalej tak nie szlo, Jeden .. zawodem nauczyciela w danej placowce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoly (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniow).Seriale Emocje .Plik Antygona sprawdzian.pdf na koncie użytkownika polskina6 • folder Antygona • Data dodania: 7 lis 2016antygona test ze znajomości lektury.pdf (21 KB) Pobierz.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Sprawdzian 2 - plik pdf | plik doc.Sprawdzian ten jest zbiorem kilku prostych pytań dotyczących bohaterów oraz problematyki tragedii Sofoklesa.. Plik jest tylko to użytku wewnętrznego.Proszę nie rozprowadzać go do sieci!. Ponieważ był kaleką.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Sofokles, Antygona.. Opracowanie lektury, plik: -antygona-opracowanie-lektury.pdf (application/pdf) Ponad słowamiTest zawiera 21 pytań.. Podręcznika "Przeszłość to dziś" autorstwa Krzysztofa Mrowcewicza dla klasy I liceum i technikum, część I.. Sprawdzian 2 - plik pdf | plik doc.. Ponieważ się go bali.. W świecie znaków, s. 11 - plik pdf.. Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.1 Wiadomo±ci ogólne i autotematyzm 11 ..

Klucz do sprawdzianu 1 - wewnątrz pliku.

2.2.14 Powtórzenie wiadomo±ci dotycz¡cych postawy podmiotu lirycznego ody 30; inspiracje lozo czne w poezji Horacego, rola motywu ±mierci.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Bo Zeus nie cierpi dumnych głów, A widząc ich wyniosły lot I złota chrzęst, i pychę słów,Test wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. Zwraca się do .. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 .Pogrążył mury, bo z tyłu nawałem Runął na smoka⁸ Ares z wo ny szałem.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Test wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.. Księga Rodzaju, s. 28 - plik pdf.Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. opracowanie: Katarzyna Tomaszek.. Strony internetowej, do której link jest w poradniku.Klasa 1 Liceum.. Na jaką karę Kreon chce skazać Antygonę?Lektury Antygona / Antygona.. Zadanie Na mapie konturowej wpisz: a.. Nazwę kontynentu, na którym położona jest GrecjaLiceum - bezpłatne testy powtórkowe.. ( antygona_sprawdzian_z_tresci_lektury.pdf ) .. 2. test > Antygona.. Człowieka szlachetnie urodzonego.. za niewlasciwe), skontaktuj sie z nami.Lektury Antygona / Antygona.. Na jaką karę Kreon chce skazać Antygonę?. 3.1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach..

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.1.

Sprawdź, ile pamiętasz z tego starożytnego dramatu!. Twego syna, Gospodzina, matko zwolena Maryja, Zyszczy nam, spuści nam.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Świadomość dobra i zła.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Testy z lektur szkolnych Znajdziesz u nas profesjonalne testy wiedzy z lektur.. Test składa się z 15 pytań.. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. 1."Antygona".. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Pytania i odpowiedzi do lektury Antygona (.. Przerwij test.. 37Test Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.. Biblia - księga ksiąg.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. Ares był bogiem wojny.LEKTURY Z GWIAZDKĄ * Bogurodzica BOGURODZICA 1 ogurodzica, dziewica, ogiem sławiena Maryja!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt