Szczegółowy test z lektury stary człowiek i morze

Pobierz

- Dyskusja na temat umiejętności rybackich.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test wiedzy z lektury Stary człowiek i morze (Ernest Hemingway).. Do jakiego gatunku należy ryba, z którą Santiago zmaga się podczas połowu?. "Wszystko w nim było stare prócz oczu, które miały tę samą barwę co morze i były wesołe i niezłomne".. Rozmowa starca i chłopca nad brzegiem morza.. Opowieść o rybaku, zmagającym się kilka dni z potężnym marlinem, pochodzi zapewne z gawęd kubańskich rybaków.. Przedstawienie postaci Santiago.. Odpowiedz.Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. W którym roku został opublikowany szkic zatytułowany "Na błękitnej wodzie", na którym Hemingway oparł "Starego człowieka i morze"?. Ale nie ma takiego jak ty".. Rozwiązanie.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Rozwiąż test!Opis testu.. Odpowiedz poprawna: c) - czytaj wyjasnienie.. Equestrian_Mika 2 lata temu.. Pojawienie się starca i chłopca na tarasie.. Przeczytaj uważnie zdania i zakreśl przy nich odpowiedz "tak" lub "nie" w zależności od tego, czy zdania są zgodne z treścią opowiadania, czy też nie.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. "Jest wielu dobrych rybaków i kilku wspaniałych..

Test z lektury "Stary człowiek i morze".

pytanie 1 z 15.. PLAN WYDARZEŃ: 1.. Przypomnij sobie wiadomości o lekturze: Stary człowiek i morze - opracowanie,Stary człowiek i morze - dokładne streszczenie.. Złowienie marlina 4.. Stary człowiek i morze − opowiadanie Ernesta Hemingwaya.. Stary rybak o imieniu Santiago jest głównym bohaterem lektury pt. "Stary człowiek i morze".. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.. Przykładowa kartkówka ze "Starego człowieka i morza" z odpowiedziami Kto jest autorem utworu?U wybrzeży jakiego kraju toczy się akcja?Jak ma na imię stary?Jak ma na imię chłopiec?Dlaczego rodzice nie pozwalali chłopcu pływać ze .Quiz wiedzy z lektury szkolnej "Stary człowiek i morze".. Filmy.. Dlaczego Manolin przestał pływać z Santiagiem?. Wyprawa starca 3.. Od ilu dni Santiagowi nie udało się złowić żadnej ryby?. o świcie o północy w południe żadna odpowiedź nie jest poprawna : 7. .. bardzo fajny quiz dziękuje ci za niego teraz już więcej umiem miłego dzionka.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Rozwiązanie.. Rozwiąż test i sprawdź!a) zamożnym mężczyzną z dużą firmą rybną b) ubogim rybakiem, który nie miał szczęścia w łowieniu c) sprzedawcą kawy w porcie 4) Towarzyszem/ towarzyszką starego był/była _____.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. - Byle kto potrafi być ..

Test - Stary człowiek i morze.

b) wiara, że człowiek do końca życia pozostaje młody duchem.. Akcja utworu rozgrywa się u wybrzeży Kuby w ciągu czterech dni września - miesiąca huraganów, "w którym przychodzą wielkie ryby".Stary człowiek i morze - sposób na zapamiętanie treści Zabaw się w reportera (którym zresztą także był Hemingway) i przygotuj relację dla wybranego medium telewizji, radia, portalu internetowego.Uszanuj technikę Hemingwaya - nie komentuj, nie rozprawiaj, nie mów nic od siebie.11.Podziw ludzi dla wyczynu Santiago.. c) konieczność podejmowania działania.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Stary człowiek i morze, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Stary człowiek i morzeStary człowiek i morze.. Część 1.. Jak dobrze pamiętasz treść lektury?. d) unikanie samotności.. - Wspomnienie łączące chłopca i starego rybaka.. Co oznaczał termin "salao"?. Udostępnij.. Rozmowa Santiago z chłopcem 2.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjnaOpowiadanie pt.: Stary człowiek i morze powstało w 1951 roku w oparciu o opowieść starego Kubańczyka i własne doświadczenia pisarza - sam przebywał na Kubie i uczył się łowić marliny..

0%Pytania i odpowiedzi do lektury Stary człowiek i morze (.

- Inni rybacy a starzec.. Jak sam tytuł mówi, para się on rybactwem.Geneza "Stary człowiek i morze" pozostaje do dziś najbardziej rozpoznawalnym dziełem Ernesta Hemingwaya.Powieść zapewniła mu literacką Nagrodę Nobla i z miejsca została określona jako "nowy klasyk".. Wypłynięcie na morze wczesnym rankiem.. Autorem lektury "Stary człowiek i morze" jest: Astrid Lindgren; Ernest Hemingway; Adam Mickiewicz; Sprawdź się w poniższych tematach: Wieczorynka.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Sprawdź, ile pamiętasz z tej opowieści o samotności, walce i nieustępliwości.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Stary człowiek i morze - quiz wiedzy książce Ernesta Hemingwaya.. Przybycie do wioski Trzeba to rozwinąć żeby był szczegółowy plan wydarzeń tzn podpunkty do tych punktów.. Skomentuj.. 1) Stary nie złowił ani jednej ryby od: a) 84 dni b) 40 dni 2) Określenie "salao" oznacza: a) pechowy b) stary 3) W rybaku wszystko było stare oprócz: a) dłoni b) oczu 4) Rybak miał na imię: a) Santiago b) Sandiego 5) Santiago siadywał z chłopcem: a) na Tarasie b) w Tawernie 6) Jakie ryby chciał .Lektury: Stary człowiek i morze.. Który z elementów ciała rybaka jako jedyny nie "był w nim stary"?Ernest Hemingway, "Stary człowiek i morze" - test z lektury na poziomie trudnym..

: 8.Najważniejsze cytaty - "Stary człowiek i morze".

Przygotowania rybaka do wielkiego połowu.. 3.Stary człowiek i morze - Plan wydarzeń.. Dokończ fragment piosenki: "Tę pszczółkę, którą tu widzicie, zowią Mają .Test Stary człowiek i morze, Stary człowiek i morze podręcznika Lektury dla Klasa III.. Droga powrotna 5. a) jego żona b) rybitwa, którą spotkał na morzu c) chłopiec 5) Stary żalił się czasem, że nie smakuje mu jedzenie.Stary człowiek i morze Autor testu: baczek19972 Jest to test w którym sprawdzany znajomość lektury pt. "Stary człowiek i morze".. "Miesiąc, w którym przychodzą wielkie ryby - odparł stary.. Jaką długość miała ryba złowiona przez bohatera ?Wybierz poprawne odpowiedzi.Ernest Hemingway "Stary człowiek i morze" - test.. To jest z lektury "Stary człowiek i morze".Plan wydarzeń "Stary człowiek i morze".. Mieszka on niedaleko miasta Hawana położonym na Kubie, a jego jedynym zainteresowaniem jest baseball.. Obserwacja zachowań ptaków.Kiedy Santiago przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść, siłując się z Murzynem?. TAK/NIE.Zbyt wcześnie na test?. Jak ma na imię przyjaciel Żwirka?. Przygotuj się do sprawdzianu i kartkówki z lektury.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Rozwiąż test!Najbardziej kompletny test z lektury Stary człowiek i morze jaki znajdziesz w sieci.. Najgłębszym przesłaniem, jakie niesie za sobą "Stary człowiek i morze" jest: a) wartość przyjaźni.. Jak miał na imię chłopiec przyjaźniący się z rybakiem?. pechowy.. Treść..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt