Sprawdzian z opowieść wigilijna

Pobierz

Zawiera nieodpowiednie treści?. Powstała około 1843 r. Wydarzenia mają miejsce w Londynie w domu kupca Ebenezera Scrooge'a i w jego kantorze, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w XIX wieku.. Święta Bożego Narodzenia szczególnie nie traktował zbyt poważnie.Geneza utworu i gatunek.. Zobacz wpisy.. 5.Jak się nazywał drugi duch?. Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!Książka "Opowieść Wigilijna" opowiada o samotnym skąpcu Scroogu, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze, gdyż uważał to za święto wymyślone przez szaleńców i głupców, którzy nie potrafią do niczego w życiu dojść.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Wyślij zgłoszenie .Opowieść wigilijna Kim był Karol Dickens?. Zawiera nieodpowiednie treści?. Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) Filmy i seriale (6190) Finanse (124) Geografia (1506) Gry (2376) Gwiazdy (308) Historia (1844) Informatyka (472) Język polski (1925)Wybierz test z rozdziału Opowieść wigilijna - streszczenie i test lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.Odpowiedz na pytania: "Opowieść Wigilijna"!. CZĘŚĆ PIERWSZA ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.192 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. 3.Z kim mieszkał?. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Opowieść wigilijnaOpowieść Wigilijną, jednak Charles to po polsku Karol, więc myślę, że autor testu wiedział co piszę ;) Lecz to prawda - Charles to nie polskie imię, tak samo jak Dickens nie jest Polakiem..

Dickensa Opowieść wigilijna.

Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. 6.kIm był gółówny bohater 7.. Co wiesz o życiu autora Opowieści wigilijnej?. PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Nazwisko Boba.. Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Udostępnij.. Wanisz 3 lata temu.. Klasa 4 - Powtórka z części mowy.. Jeden z przedmiotów, które zostały ukradzione z domu Scrooge a. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Najbardziej kompletny test z lektury Opowieść wigilijna jaki znajdziesz w sieci.. Marceloli 4 lata temu.. 6.Do kogo zaprowadził Scrooge'a?. Wypisz niezwykłe właściwości pochodni zgodnie z treścią Opowieści wigilijnej.. 4.Kogo zapowiedział przyjaciel Marley'a?. Zwłaszcza naJedno z miejsc, które Scrooge odwiedził z duchem przyszłych świąt Bożego Narodzenia.. 2.Kim był główny bohater?. Kto jest autorem książki ''Opowieść wigilijna'' 2.w jakim mieście toczy się akcja książki 3.kto jest głównym bohaterem książki 4.W okresie jakich świąt toczy się akcja książki ?. Bella dla Scrooge a.. Można się lekko do tego przyczepić ;).. Należy do cyklu tzw. opowieści bożonarodzeniowych.. Udostępnij.. Quiz w Poczekalni.. Od czego zaczął świętowanie Ebenezer Scrooge?. Miejsce akcji Opowieści wigilijnej.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy ..

Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.

DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ.. Pytanie 1 /10.. GENEZA: Opowieść wigilijna to najbardziej znany utwór Karola Dickensa.. Drugi duch zaprowadził Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grób Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazał mu własne dzieciństwo 2.Lektury Opowieść wigilijna / Opowieść wigilijna - streszczenie i test.. Dobry pomysł na powtórkę przed sprawdzianem czy egzaminem ósmoklasisty.. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Opowieść wigilijna"Opowieść Wigilijna" test z lektury.. Najnowsze wpisy .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. 7.Co obiecywał Scrooge trzem duchom?. Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. Najbardziej znanym jego utworem jest Klub Pickwicka, książka".. Nie było łatwe.Praca klasowa dotycząca lektury Ch.. Przerwij test.. POWODZENIA.. PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. UWAGA!. Odblokuj dostęp do 8152 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. .Test wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens.. Następne wideo.. Dar Scrooge a dla rodziny Boba.. .Plik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Test Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński 1 Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 2 Test Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall 1 Test Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 4 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 5 Test Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test Antygona - Sofokles 3» Strona główna » Język polski » Pozytywizm » Opowieść wigilijna..

"Opowieść wigilijna" - test trudny.

Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. Uzupełnij ofertę reklamującej się firmy - wypisz potrawy wymienione w Opowieści wigilijnej.. Skomentuj.. 21 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 9.U kogo Scrooge zjadł świąteczny obiad?test sprawdzający wiedzę z lektury ,,Opowieść Wigilijna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraOpowieść wigilijna • Testy i opracowania lektur • pliki użytkownika fretkafredziu przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Leksykon lektur Dickens Charles John Huffman.pdf, Ebenezer Scrooge.jpgOpowieść wigilijna 17 "Jest taki dzień, bardzo ciepły, Święta Bożego Narodzenia choć grudniowy"3 17.. Copperfield, bohater jednej z książek Dickensa.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. A)_ 1.W jakim mieście toczy się akcja?. Angielskim pisarzem żyjącym w latach .. Świadectwo zgonu podpisali: ksiądz, urzędnik, grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego.. 8.Opowieść wigilijna (2009) Jakość: 360p 480p 720p 1080p.. To nie ulegało wątpliwości.. anuluj.. 8. z kim mieszkał główny bohater 9. kto odwiedził w nocy scoorga ?Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym tel/fax (82) 577-33-17 +48 796 737 977 email: Dickens: Opowieść wigilijna Rozdział l Duch Marleya Zaczęło się od tego, Ŝe Marley umarł.. niezwykłe właściwości:.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola DickensaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa..

Rozwiąż test!Lista pytań z lektury Opowieść wigilijna.

Treścią opowieści jest przygoda głównego bohatera, Ebenezera Scrooge'a .Test z lektury Opowieść wigilijna autorstwa Charlesa Dickensa.. 5.Gdzie pracuje główny bohater książki ?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!1.. Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. Test składa się z 15 pytań.. Quiz w Poczekalni.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Skomentuj..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt