Test z lektury stary człowiek i morze

Pobierz

Akcja opowiadania toczy sie na Kubie TAK/NIE 3.. Opowiadanie Stary człowiek i morze zostało wydane w 1952 r. i bezpośrednio przyczyniło się do przyznania autorowi Nagrody Nobla dwa lata później.. Udostępnij.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. W utworze pojawiają się ważne słowa: "Człowieka można zniszczyć, ale nie można go .W przypadku lektury Stary człowiek i morze test, który spotyka starego człowieka i który opisuje Hemingway, jest prawdziwym sprawdzianem człowieczeństwa w warunkach co prawda ekstremalnych, ale jednocześnie i takich, które każdego z nas mogą kiedyś spotkać w codziennej egzystencji.Quiz ze znajomości lektury " Stary człowiek i morze " 2015-04-04 01:35:49 STARY CZŁOWIEK I MORZE 2010-05-15 12:07:10 Pytania na temat lektury " Stary człowiek i morze ".. izi łin hehe nie no łatwe ten test czekam na trudniejszy.. Test: Santiago miał: a) osiemdziesiąt pięć lat b) siedemdziesiąt lat c) osiemdziesiąt lat d) siedemdziesiąt pięć lat RozwiązanieLekcje z lekturą "Stary człowiek i morze" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-stary-czlowiek-i-morze-test-wersja-b.doc (application/msword) Swoimi słowami Zaloguj się Załóż kontoProblematyka.. Santiago miał starą motorówkę.. Stary człowiek i morze - streszczenie; Stary człowiek i morze - test; Oskar i pani Róża.. Dlaczego Manolin przestał pływać z Santiagiem?.

test > Stary człowiek i morze.

Obserwujący 0.. Przeczytaj uważnie zdania i zakreśl przy nich odpowiedz "tak" lub "nie" w zależności od tego, czy zdania są zgodne z treścią opowiadania, czy też nie.. Jestem człowiekiem o żelaznych zasadach i wystarczająco silnej woli, by nie dać się omamić.. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.. Wszystkie wydarzenia mają miejsce w ciągu czterech dni września.. Od ilu dni Santiagowi nie udało się złowić żadnej ryby?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Test składa się z 12 pytań.. Skomentuj.. Tutaj wybieramy i selekcjonujemy quizowe perełki.Plik Hemingway Ernest Stary czlowiek i morze.doc na koncie użytkownika ZdzisH • folder Lektury • Data dodania: 2 mar 2009.. Tym bardziej, że w nowych relacjach (a w szczególności z płcią przeciwną - niekoniecznie od razu w związku, nawet w zwykłej znajomości) jestem wyczulona na wszelkie próby przekraczania moich granic i jeżeli ktoś te granice próbuje .Stary człowiek i morze | Inne lektury • opracowanie • streszczenie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. Zaznacz PRAWDA, jeśli zdanie jest prawdziwe, lub FAŁSZ, jeśli jest fałszywe.. Tagi dla tego testu: Ale po czterdziestu jałowych dniach rodzice oświadczyli mu, że stary jest teraz bezwzględnie i ostatecznie salao, co jest .Stary człowiek i morze | Inne lektury • opracowanie • streszczenie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test..

Lektury: Stary człowiek i morze.

Test z lektury ,, Stary człowiek i morze" .Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.. Sprawdź, ile pamiętasz z tej opowieści o samotności, walce i nieustępliwości.. Do jakiego gatunku należy ryba, z którą Santiago zmaga się podczas połowu?. Stary człowiek i morze.. Szukaj.. Jaką długość miała ryba złowiona przez bohatera ?Autorem lektury "Stary człowiek i morze" jest: Astrid Lindgren; Ernest Hemingway; Adam Mickiewicz; Sprawdź się w poniższych tematach: Quiz wiedzy z lektury "Chłopcy z Placu Broni" Sprawdź, jak dobrze znasz historię Janusza Boki i jego przyjaciół!. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Stary człowiek i morze - sposób na zapamiętanie treści Zabaw się w reportera (którym zresztą także był Hemingway) i przygotuj relację dla wybranego medium telewizji, radia, portalu internetowego.Uszanuj technikę Hemingwaya - nie komentuj, nie rozprawiaj, nie mów nic od siebie.. Nie podoba mi się.Quiz Stary człowiek i morze - Super Test.. Tawerna 1 Napisano 25 kwietnia 2008.Jest autorem powieści:-Komu bije dzwon,-Pożegnanie z bronią,-Zielone wzgórza Afryki,-Słońce też wschodzi..

Quizy o lekturach "Stary człowiek i morze".

Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) Filmy i .. » Pozytywizm » Młoda Polska » XX-lecie międzywojenne » Współczesność » Lektury .. świata czy jesteś aspołeczny lekkoatletyka zbieranie taniec z gwiazdami test z ortografii harry potter .Test - Stary człowiek i morze.. Akcja utworu toczy się u wybrzeży Kuby.. .Ernest Hemingway, "Stary człowiek i morze" - test z lektury na poziomie trudnym.. Poprzednia; 1; 2; Następna; Strona 2 z 2 .. Stary człowiek i morze.. 2010-05-02 10:16:47Plik Stary człowiek i morze test.rar na koncie użytkownika maranz1 • folder Lektury szkolne • Data dodania: 1 maj 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Lektury Stary człowiek i morze / Stary człowiek i morze.. Jako Prawdziwi Quizowi Maniacy naprawdę znamy się na rzeczy i wiemy, które quizy są warte polecenia.. 2 Był starym człowiekiem, który łowił ryby w Golfstromie pływając samotnie łodzią i oto już od osiemdziesięciu czterech dni nie schwytał ani jednej.. Test: Wśród rybaków i mieszkańców wioski Santiago: a) był lekceważony ze względu na wiek .. Najgłębszym przesłaniem, jakie niesie za sobą "Stary człowiek i morze .TEST PODSUMOWUJĄCY ZNAJOMOŚĆ OPOWIADANIA E. HEMINGWAYA STARY CZŁOWIEK I MORZE 1..

Ile pamiętasz z lektury ,, Stary człowiek i morze?

Zapraszamy również do drugiego Quizu z tej lekturyChłopcy.» Strona główna » Język polski » Współczesność » Stary człowiek i morze.. Hobbit czyli tam i z powrotem - streszczenie; Hobbit - test; Śmierć urzędnika1 ERNEST HEMINGWAY STARY CZŁOWIEK I MORZE.. Pisał też opowiadania:-Stary człowiek i morze,-Stary człowiek przy moście,-Niepokonany.. Tylko morze.. Test: Stary człowiek i morze - test znajomości lektury 2021 Memorizer.pl | Wykonanie: SpaceLabTest wiedzy z lektury Stary człowiek i morze (Ernest Hemingway).. Wielka siła w. Quizowy Maniak.. Jak miał na imię chłopiec przyjaźniący się z rybakiem?. Podaj swoje imię: Autorem książki jest?. W 1954 roku za całokształ twórczości otrzymał Nagrodę Nobla.. "Lektury" to po prostu testy z wiedzy o lekturach domowej roboty :) Szukaj.. Wypełnij ten test, i sprawdź ile wiesz o Starym człowieku i morze #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #stary człowiek i morze 311 x, 2017-11-22 11:17:27Stary człowiek i morze Autor testu: baczek19972 Jest to test w którym sprawdzany znajomość lektury pt. "Stary człowiek i morze".. 2.Geneza opowiadania "Stary człowiek i morze".Dział - Stary człowiek i morze test.. przez piper:*, 30 listopada 2007 na Prace domowe - gimnazjum.. Ile pamiętasz z lektury ,, Stary człowiek i morze?. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Stary człowiek i morze Przetestuj swoją wiedzę na temat tej lektury.. a) Akcja opowiadania Stary człowiek i morze rozgrywa się w pobliżu Azji.Kamienie na szaniec - test; Stary człowiek i morze.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Oskar i pani Róża - streszczenie; Oskar i pani Róża - test; Hobbit czyli tam i z powrotem.. "Stary człowiek i morze" - test znajomości lektury "Stary człowiek i morze" - test znajomości lektury.. W jednym z wywiadów Hemingway przyznał się, że przerabiał utwór ok. 200 razy, więc z pewnością jest przemyślany i dopracowany.. Jest to "miesiąc huraganów", w którym można złowić naprawdę wielkie ryby.. Natixik 04 grudnia 2017 Nudna książka.. Oceń prawdziwość podanych zdań dotyczących opowiadania E. Hemingwaya..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt