Sprawdzian z biblii liceum quiz

Pobierz

Szkoła ponadgimnazjalna Pytanie 1.. Załączniki do podręcznika nauczycielskiego.. Rozpocznij test.. do V wieku przed naszą erą.. b. starożytność.. Sprawdzian z Biblii.. (6) Każde z poniższych zdań oznacz literą P, jeśli zdanie .proszę o sprawdzian z biblii, średniowiecza, renesansu, baroku i oświecenia + klucze odpowiedzi na :) Odpowiedz UsuńSprawdzian z polskiego LO 1 Ponad Słowami - Biblia.. Całość powinna Ci zająć około 15 minut.. 0% gier zakończono wynikiem 0 punktów.. Mit to.Plik Test sprawdzajacy z Biblii.doc na koncie użytkownika padre1 • folder TESTY sprawdzające • Data dodania: 2 sty 2009.. Antyk i Biblia - TEST 3.. Antyk to konkretny czas historyczny.. Zadanie 3.. Kohelet z "Księgi Koheleta" to: imię własne funkcja lub urząd mędrca przemawiającego na zebraniu starożytny władca: 23.. Tagi #biblia #lektura #st #nt #starytestament #nowytestament Inne tryby testu.. W teście znajduje się 10 zadań, a każde z nich jest warte 1 punkt.. Zadanie 2. a) święty Jan; b) święty Antoni; c) święty Paweł; d) święty Piotr.. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. Wpisz do tabeli rodzaje ksig biblijnych Starego Testamentu oraz po jednym przykadzie do kadego rodzaju.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Wynik.. Po zakończeniu sprawdzianu możesz przejrzeć swoje odpowiedzi wraz z pełnymi rozwiązaniami do zadań.. 1% gier zakończono wynikiem 1 punktów..

Czytaj dalej.Sprawdzian z Biblii dla liceum.

Proszę czekać.j.. polski sprawdzian z działu BIBLIA by Łukasz_krawczyk_18.. Pytania dotyczą przypowieści, frazeologizmów biblijnych,"Biblia" jest księgą świętą dla: Żydów chrześcijan i Żydów chrześcijan: 21. a) greckim, aramejskim, hebrajskim b) łacińskim, polskim, rosyjskim c) greckim, polskim, hebrajskim Pytanie 3.BIBLIA 1.. W zależności od intencji, s. 14 - plik pdf.. Psalm to: pieśń religijna modlitwa biblijny utwór o charakterze modlitewno - hymniczym: 22.. Antyk i Biblia - TEST 3 - AleKlasa.. Ile wiesz na temat najpopularniejszej na świecie książki?. "Hynm do miłości" pochodzi z .Biblia, przekłady Biblii.. Całość powinna Ci zająć około 15 minut.Sprawdzian z Biblii.. Epikurejczycy głosili, że: a) największym szczęściem jest odczuwanie ….. poprawnych odpowiedzi.. Sprawdź swoją znajomość Pisma Świętego.. Mianem tym określamy: a. okres trwania kultury starożytnej Grecji i Rzymu.. Biblia - przekłady.. a) Wulgata; b) Septuaginta; c) Psałterz; d) Biblia Tysiąclecia.. Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. a) "biblion" b) "Babilon" c) "bibelos" Pytanie 2.. Chciałabym podzielić się jednym z moich testów.. Rozwiązuj quizy, testy, głosowania lub stwórz swoje własne..

)Materiały dla liceum i technikum.

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.darmowe testy historia europy jak oni śpiewają test z krzyżaków test z historii polski test o harrym potterze zagadki biblijne gothic test o paktofonice quiz językowy labrador jak kino grey' w 80 dni dookoła świata quiz piłka nożna test z filmu test z jeździectwa test z sagi o ludziach lo yana huncwoci test z antyku quiz o psach .Quizy liceum - sprawdź największą bazę quizów o tematyce liceum.. Matura 2019 z języka polskiego to obowiązkowy egzamin .Plik Test sprawdzający wiadomości z religii.doc na koncie użytkownika padre1 • folder TESTY sprawdzające • Data dodania: 2 sty 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wybierz test z rozdziału Pojęcia epoki Średniowiecze lub podrozdziałów podręcznika Testy z epok dla Klasa I Liceum.. Antyk trwał do.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Sprawdź swoją wiedzę na temat Biblii!. Od jakiego greckiego słowa wywodzi się "Biblia"?. Przekonaj się, czy znasz poszczególne księgi, przypowieści, bohaterów biblijnych..

sprawdzian z polskiego z biblii do 1 klasy liceum ?!

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. W teście znajduje się 10 zadań, a każde z nich jest warte 1 punkt.. Na końcu sprawdziany zostały umieszczone po 3 pytania na ocenę celującą.Ponad słowami cz. 1 i 2 LICEUM.. Testy: Lektury szkolne.Od kilku lat pracuję w szkole średniej i wiem, że najlepszym sposobem sprawdzenia wiadomości z historii literatury jest test.. Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich .I LO - Sprawdzian - Biblia i antyk Imię i nazwisko: Zadanie 1.. W jakich językach został napisany Stary Testament?. Zawiera 30 pytań.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test dla tematu: Biblia.. Czytanie ze zrozumieniem, s. 24-25 - plik pdf.. Przyczyny popularności Biblii: - źródło prawdy dla wierzących, - zaspokaja ludzką ciekawość na temat początków świata i życiu pierwszych ludzi, - zawiera prawdy moralne, ma charakter dydaktyczny, - inspiracja dla tekstów kultury, 2. do V wieku naszej ery.. Pierwsze 9 pytań jest testowych, kolejne 9 wymaga własnej odpowiedzi ucznia.. Księga Rodzaju, s. 28 - plik pdf.Liczby rzeczywiste - Liceum/Technikum (poziom podstawowy) Przed Tobą sprawdzian z matematyki, który sprawdzi Twoją wiedzę z działu: Liczby rzeczywiste.. Sprawdziany grupy A i B. Składają się z 22 pytań..

Quiz z działu liceum czeka na Ciebie!Super!

Powtórz swoje wiadomości na temat Biblii i antyku, rozwiązując nasz test:) 1.. (1 punkt) Która z poniższych nazw nie jest nazwą przekładu Biblii?. Biblia - księga ksiąg.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Życzę .TEST Z WIEDZY O BIBLII I ANTYKU.. 4% gier zakończono wynikiem 2 punktów.Przed Tobą sprawdzian z matematyki, który sprawdzi Twoją wiedzę z działu: Przedziały liczbowe i zbiory.. dajcie jakiś link gdzie będe go mogła pobrać za darmo, bez żadnego płacenia, rejestrowania i wysyłania sms'ów.. Rozwiąż test.. 1) Słowo "Biblia" oznacza: a) księga b) czasopisma c) e-maile 2) Pismo Święte składa się z: a) Pierwszej i Drugiej Księgi b) Pierwszego i Drugiego Rozdziału c) Starego i Nowego Testamentu 3) Stary Testament liczy: a) 12 ksiąg b) 46 ksiąg c) 6 ksiąg 4) Nowy Testament liczy: a) 4 księgi b) 27 ksiąg c) 100 ksiąg 5 .Test sprawdzajacy z Biblii.. Świadomość dobra i zła.. Sprawdź swoją wiedzę!. Powiązane z testem.. Zenon z Kition był twórcą: a) filozofii epikurejskiej, b) filozofii stoickiej, c) cynizmu, d) hedonizmu.. Rozwiąż quiz!Quiz o Biblii | globalquiz.org.. Sprawdź swoją wiedzę z antyku 1.. Postęp.. W świecie znaków, s. 11 - plik pdf..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt